🌟 [ 16 ]   Top Channel/ Irani “përgatitet” për luftë? “Luftë e ftohtë” me SHBA pas përshkallëzimeve Izrael-Gaza [ @Top Channel Albania ]
Në një moment delikat në Lindjen e Mesme, kur konflikti midis Hamasit dhe Izraelit është intensifikuar duke çuar në shkatërrimin e Gazës, një “luftë e ftohtë” është duke u zhvilluar midis Iranit dhe SHBA-ve. Teksa Amerika ka shprehur hapur mbështetjen për Izraelin, duke stacionuar tashmë në Mesdheun Lindor dy aeroplanmbajtëse, së bashku me anijet e tyre mbështetëse, Irani ka dënuar fort ofensivën ushtarake të Tel Avivit në Rripin e Gazës. Që pas nisjes së konfliktit me sulmin e Hamasit në Izrael më 7 tetor, Irani ka shprehur hapur mbështetjen për palestinezët dhe liderët në Teheran besojnë se ndërhyrja e Amerikanëve do të sjellë përhapje më të gjerë të luftës. Sakaq, këtë fundjavë Irani ka nisur edhe stërvitje ushtarake masive, duke aktivizuar 200 helikopterë, raketahedhës, tanke, avionë dhe mijëra trupa. Stërvitja është quajtur Autoriteti 1402 , me Republikën Islamike që ka vendosur të përfshijë në të përdorimin e versioneve të përmirësuara të raketave të tyre të prodhuara në vend, Dawn dhe Diamond. Presidenti iranian, Ebrahim Raisi, tha më 29 tetor se bombardimet e vazhdueshme të Izraelit në Gazë “mund të detyrojë të gjithë” të veprojnë. Ky është paralajmërimi i fundit i lëshuar nga Republika Islamike që kur nisi lufta mes Izraelit dhe grupit militant palestinez, Hamas, tri javë më parë. Pamje: AFP Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndës .

:::: Visit my YouTube channel @ Top Channel Albania ( [ 🔗 Click ‼️ ] Channel Albania )Height above sea level elevation USA map [ United States of America ] map Height above sea level elevation THAI map [ ประเทศไทย ] map Height above sea level elevation UK map [ United Kingdom ] map Height above sea level elevation CANADA map [ Canada ] map Height above sea level elevation AUSTRALIA map [ Australia ] map Height above sea level elevation JAPAN map [ 日本 ] map Height above sea level elevation KOREA map [ 대한민국 ] map Height above sea level elevation CHINA map [ 中国 ] map Height above sea level elevation RUSSIA map [ Россия ] map Height above sea level elevation INDIA map [ भारत ] map Height above sea level elevation TAIWAN map [ 台灣 ] map Height above sea level elevation HONG KONG map [ 香港 ] map Height above sea level elevation VIETNAM map [ Việt Nam ] map Height above sea level elevation MEXICO map [ México ] map Height above sea level elevation NORWAY map [ Norge ] map Height above sea level elevation SWEDEN map [ Sverige ] map Height above sea level elevation FRANCE map [ France ] map Height above sea level elevation DENMARK map [ Danmark ] map Height above sea level elevation FINLAND map [ Suomi ] map

🌈 🔎 TopChannelIranipërgatitetpërluftëLuftëeftohtëmeSHBApaspërshkallëzimeveIzraelGaza 🌈
เคล็ดลับสุดอัจฉริยะในโรงเรียนและการเลี้ยงลูก IPL LIVE : RCB vs RR Live, Eliminator Ep.127:Malaki ang Matitipid sa ganitong paraan ng pagpapakain sa mga alaga Tư Vấn Số Miền Nam & Miền Bắc Hôm Nay Dự Đoán


World


( 10 Page ) :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ▶️ ⭕️


🌟   11     TESTING VIRAL LIFE HACKS WITH BROTHER & SISTER


🌟   19     [NEW] Roblox Fluxus Executor Updated | *Latest Version* | Best Roblox Executor


🌟   10     FF PANEL | Ob44 Free Fire Hack 🎯 Antiban ✅ FF Injector | Aimlock+Aimbot Auto Headshot


🌟   15     Bitlife Hack iOS iPhone Android - FREE GOD MODE, EXPANSIONS, BITIZEN, JOB PACKS, ITEMS 2024


🌟   22     The new Dollar Store hack we NEVER would have thought of!


🌟   17     Free Fire OB44⚙️Auto Headshot + Magic Bullet Hack Obb File | 🌠 OB44 Updated Rank Working Hack FF Max


🌟   13     Valorant Free Hack 2024 | How to Download Valorant Hack For Free | Valorant Cheat|


🌟   12     Tekken! Its The OTHER Fighting Game Movie!


🌟   10     DLS 24 Hack Tutorial ⚽ How I Got UNLIMITED Coins and Diamond in 2024! (THE TRUTH)


🌟   5     [New] Best Valorant Hack | Actual Download 2024 | AIM + WALLHACK + OTHER

( 10 Page ) :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ▶️ ⭕️2024 Awesome Story :: Update 21 Jun 2567 | 17 Years since 2007

Contacts email : [email protected] && FB ::https://m.me/flashminidotcom

The content on this page is generated and generated by social media content automatically. If you encounter a problem or want to delete the information Please inform at this email >> [email protected] OR https://m.me/flashminidotcom

This website uses cookies or similar technologies, to enhance your browsing experience and provide personalized recommendations. By continuing to use our website, you agree to our Privacy Policy & Terms